اسپری درایر آزمایشگاهی

  • تجهیزات شیشه ای از جنس بوروسیلیکات 3/3
  • سیستم اتوماسیون جهت درج پارامترهای سیستم
  • نازل از جنس استیل ضد زنگ با قابلیت پاشش ذرات در مقیاس میکرون
  • محفظه گرمایش با قابلیت تحمل دمای 220 درجه سلسیوس
  • پمپ پریستالتیک با موتور استپر
  • دارای محفظه جمع آوری مایعات باقی مانده از فرآیند

آشنایی با اسپری درایر آزمایشگاهی

اسپری درایر یا خشک کن پاششی به وسیله اسپری کردن محتوای مایع به درون یک محفظه خشک کننده گرم باعث خشک کردن ذرات دیسپرس شده در این محیط می گردد. محتوای مایع می تواند محلول، سوسپانسیون، دیسپرسیون، امولسیون، ژل یا خمیر باشد به شرط اینکه قابل پمپ و اسپری کردن باشد. علیرغم دمای بسیار بالای محفظه خشک کننده، ذرات اسپری شده به واسطه از دست دادن رطوبت، در دمای بسیار پایین تری و برای زمان بسیار کوتاهی باقی می مانند. از اینرو، این روش خشک کردن اساسا به عنوان "خشک کردن دمای پایین" نیز شناخته می شود. محصول بدست آمده از اسپری درایر حاوی ذرات ریزتر و توزیع اندازه ذره ای بهتر، ظاهر، بافت، مشخصه ریزش، تراکم پذیری، دانسیته توده ای، قابلیت پراکندگی و محلولیت بسیار مطلوبی می باشد.
 

کاربردهای دستگاه اسپری درایر

بسیاری از محصولات دارویی و بیوشیمیایی با اسپری درایر خشک می شوند، از جمله آنتی بیوتیک ها، آنزیم ها، ویتامین ها، مخمرها، واکسن و پلاسما. افزون بر این، اسپری درایر علاوه بر تهیه پراکندگیهای جامد آمورف، در تولید اکسیپیانها، مهندسی ذرات برای دارو رسانی ریوی، خشک کردن مواد دارویی فعال کریستالی و انکپسولاسیون استفاده می شود. از کاربردهای غیر دارویی اسپری درایر می توان صنایع شیمیایی، مواد سرامیکی، مواد پاک کننده، آفت کشها، علف کشها، قارچ کش و حشره کشها، پیگمانها و رنگدانه ها، کود، مواد شیمیایی آلی و غیر آلی، مواد غذایی و محصولات گیاهی، کربوهیدارتها و محصولات مشابه، محصولات کشتارگاه، محصولات ماهی و ... را نام برد.

عوامل موثر در تولید محصولی با کیفیت توسط دستگاه اسپری درایر

پارامترهایی چون غلظت مایع، سرعت اسپری کردن، دمای ورودی و خروجی محفظه ی خشک کن، سرعت جریان گاز خشک کننده و... بر خصوصیات پودر نهایی تاثیر می گذارد .با بهینه کردن این پارامترها و شرایط درگیر در فرایند خشک کردن، طیف وسیعی از محصولات با ویژگیهای مطلوب قابل دستیابی است.

اسپری درایر آزمایشگاهی ساخت شرکت درسا به ساز با توانایی اسپری کلیه محلولهای آبی، مجهز به رابط گرافیکی و صفحه نمایش لمسی، قابلیت کنترل و تنظیم کلیه پارامترهای ورودی اسپری درایر که منجر به تولید پودری مطلوب و با کیفیت می شود را داراست.
 

خدمات پس از فروش اسپری درایر آزمایشگاهی

دارا بودن سایت تخصصی و علمی شیشه گری، این اطمینان خاطر را برای مشتریان و خریداران اسپری درایر ساخت شرکت درسا به ساز، به جهت تأمین قطعات شیشه ای دستگاه خریداری شده فراهم می آورد.
در ویدئوی زیر، دقایقی کوتاه از ساخت چمبر دستگاه اسپری درایر درساتک توسط بخش شیشه گری به نمایش گذاشته شده است.
 


 

 

مشخصات فنی
توان مصرفی

 max.2500 W

ولتاژ

 220-230V

فرکانس

 50-60Hz

ظرفیت تقطیر

 1 لیتر بر ساعت (برای محلولهای ارگانیک بیشتر است)

ورودی هوا

 max. of 30 m3/hr

حداکثر دما

 220 درجه سلسیوس

کنترل گرمایی

 PT-100، سیستم کنترل فازی با دقت 2 درجه سلسیوس

قطر خروجی نازل

 0.7mm standard

گستره ذرات

 1-50micron

ابعاد

 h 53*93*43cm

وزن

 46kg

بازدهی

 40-70%

بیشینه گرانروی

 300cps